טיפול בפרחי באך

מהם פרחי באך וכיצד הם פועלים?

מטופלים רבים הפוקדים את הקליניקה שלי שואלים אותי מדוע אני מתחילה כל תהליך טיפולי בטיפול בפרחי באך. רבים תוהים האם התמצית אותה אני מכינה למענם הינה תמצית "רסקיו" ומה ההבדל בינה לבין תמצית ה"רסקיו".

שיטת הטיפול על שם ד"ר אדוארד באך נעזרת ב- 38 תמציות אנרגטיות המופקות מפרחי בר, עצים ופרחים תרבותיים אותן גילה ד"ר באך במהלך מחקריו ועבודתו כרופא והומאופת.

במהלך עבודתו כרופא קונבנציונאלי בבית חולים נוכח דר' באך כי חולים חוזרים שוב ושוב עם אותה מחלה בוריאציות שונות וכי הרפואה הקונבנציונאלית מטפלת בסימפטומים ולא בשורש המחלה. באך נוכח גם כי חולים רבים במחלה זהה הם בעלי אופי או קווים אישיותיים דומים .

מי היה דר' באך?

דר' אדוארד באך, נולד ב- 1886 בעיירה קרובה לברמינגהם. בבגרותו עבר ללונדון והחל לעבוד בבית החולים הצמוד לאוניברסיטה. הוא הקדיש זמן רב לחקר החולים במחלקה ומצא קשר בין תגובות החולים לטיפול מסויים ובין תכונות האופי שלהם.
דר' באך הבין שהצלחת טיפול כלשהו תלויה רבות בקווי אופיו של המטופל, רגשותיו ומחשבותיו מאשר במצבו הגופני. לשיטתו, השקפת העולם של המטופל, רגשותיו ומחשבותיו הן האינדיקציה לקביעת הטיפול הנדרש. באך רצה למצוא טיפול שלם, שיהיה עדין, לא יכאיב ולא יחריף את הסימפטומים של המטופל.
חיפושיו אחר שיטות טיפול חדשות הביאו אותו לבית הספר לאימונולוגיה (תורת החיסון), שם התרכז במציאת הקשר בין בקטריות המעיים וסימפטומים כרונים בקרב חולים. דר' באך פיתח חיסונים אשר יעילותם היתה רבה.

העבודה המאומצת שנדרשה ממנו בשנות מלחמת העולם הראשונה השפיעה לרעה על בריאותו וב-1917 איבד את הכרתו, נותח שלא בידיעתו וכשהתעורר נתבשר כי נותרו לו 3 חודשים לחיות…
את הזמן הנותר החליט להקדיש לעבודה ושקע בעבודה אינטנסיבית כמוה לא ידע אף פעם. בתום תקופת שלושת החודשים הרגיש שהתחזק ואף הרגיש כי בריאותו תקינה יותר מאשר היתה שנים…….
הוא הגיע למסקנה שאהבה ומטרה מוגדרת בחיים הינם הגורמים הראשונים לאושר וכי הם אלה אשר נתנו לו את הכוח להתחזק ולהבריא.
דר' באך הגיע למסקנה שמצב רגשי לא מאוזן הוא המאפשר לאדם ללקות במחלה.

מטרת הפרחים תהיה לטהר את האדם מהמצב הנפשי הגורם לבריאות לקויה.
באך התרכז ב-12 מצבים רגשיים מהם סבלו אנשים בכל הגילאים: פחד ופחד עמוק (פוביות), אדישות/שעמום, חוסר אמון עצמי, ספק/יאוש, חוסר סבלנות, דאגת יתר, חוסר החלטיות, חולשה, גאווה/יהירות וכד'…

לאחר שמצא את התרופות המתאימות ל-12 קבוצות הטיפוס פיתח דר' באך את שיטתו לכדי 38 תמציות פרחים לטיפול בהיבטים השונים של קטגוריות היסוד.

תמציות הפרחים עוזרות לאדם לעלות למודעותו דפוסי חשיבה ודרכי התנהגות מאוזנים ובריאים התומכים בהגשמתו העצמית ובאיזון מצבים רגשיים אשר עומדים בבסיסן של מחלות רבות. בכל תמצית מגולם תדר אנרגטי אשר משפיע על איכות התדרים שיצרו את החסימות, משחרר ומאזן אותן. הסרת החסימות  מאפשרת פתיחות לתובנות ומימוש גבוה יותר ומכאן אף ריפוי של המחלות הפיזיולוגיות מהן סובל האדם.

בעבודתי נוכחתי כי גם אנשים אשר אינם מאמינים ביכולת הריפוי של הפרחים ובעיקר ילדים נתרמים רבות מן הטיפול.

ניסיונות רבים ומוצלחים היו לי בעיקר סביב נושא של חרדות, בריחות שתן בילדים, גמגום על רקע רגשי וכאבים פסיכוסומטיים.

למטופל מופק בקבוקון ובו תמהיל של הצמחים הספציפים המיועדים לטיפול בחסימות הרגשיות האישיות שלו (נק' התורפה שלו אשר מחלישות את הגוף וגורמות ללקות או למחלה).

את הבקבוקון יש לשמור בתנאים מיוחדים הרחק מקרינה וריחות ויש ליטול מן התמצית מס' טיפות כשלש פעמים ביום. 

השפעת הטיפות מוחשת ותהליך הריפוי מתחיל.

המלצות