פסיכותרפיה גוף-נפש

מהי פסיכותרפיה גוף-נפש

כל אחד מאיתנו נתקל, במהלך חייו, בקשיים.

וכל אחד מאיתנו יכול, בזמן זה או אחר, להיעזר בטיפול נפשי בהתמודדות עם הקשיים הללו.

 אפשר ללמוד לחיות עם קושי ואפשר גם להתגבר עליו, לבד וללא קבלת עזרה מקצועית.

אך, לפעמים, אדם מקצועי ואובייקטיבי הנמצא איתנו בתוך הקושי ומלווה אותנו בהתמודדות איתו, יכול לעזור לנו להגיע מהר יותר וטוב יותר לפתרון.

נטורופתיה

מהי רפואה נטורופתית

רפואה נטורופתית היא גישה הוליסטית המערבת ידע מדעי מודרני עם רפואה טבעית ומסורתית. הנטורופתיה מייחסת חשיבות גדולה לקשר שבין הגוף לנפש ובהשפעה שלהם האחד על השני ומעודדת את המטופלים להיות שותפים פעילים בתהליך הריפוי.
משמעות המילה נטורופתיה היא יצירת התנאים המאפשרים לגוף לרפא את עצמו ‏בכוחותיו.
הנטורופתיה מבקשת לגרות את תהליך הריפוי הטבעי של הגוף לפעולה ולטפל בשורש הבעיה.
הרופא הטוב ביותר נמצא בגוף שלנו, בכל תא ותא, והוא אינו נח לרגע.
הטיפול מותאם באופן אישי ונקבע לפי האדם ולא רק לפי הסימפטומים מהם הוא סובל.

הומאופתיה מודרנית (הומואקולוגיה)

מהי הומיאופתיה מודרנית או הומוטוקסיקולוגיה?

הומוטוקסיקולוגיה היא שיטת טיפול מתקדמת המבוססת על המסורת ועל הניסיון ההומאופתיים שנרכשו במשך השנים, תוך שילוב עם מחקרים מדעיים ברפואה הקונבנציונלית. ההומוטוקסיקולוגיה מגשרת בין ההומאופתיה הקלאסית המסורתית לבין המדע המתפתח והידע המדעי שהצטבר במרוצת השנים בתחומי הביולוגיה, הכימיה, הביוכימיה והפיזיקה, וכמובן – הרפואה המודרנית. השיטה משלבת מידע מעודכן בביוכימיה, פיזיולוגיה ופתולוגיה.

 

דיקור סיני (אקופנקטורה)

מה היא טכניקת ה- IEMT?

הרפואה הסינית העתיקה והפילוסופיה העומדת בבסיסה הן אחת הנגזרות של החשיבה והמורשת הסינית העתיקה והיא מבוססת על הכתבים והמקורות ששימשו את הרופאים בסין לפני המהפכות של המאה ה-20.

מורשת זו נוצרה על ידי התבוננות במחזורי הטבע על כדור הארץ וברקיע, על מנת להבין את טבעו המחזורי של היקום כולו. פילוסופיה זו רואה ביקום שלמות קוסמית אחת, שחלקיה נעים בהרמוניה מושלמת. ממחשבה זו נוצרה הבנה עמוקה של החיים על פני כדור הארץ ותפקידו של האדם בתוך המחזוריות הזו. החכמים הסינים הבינו כי מבנהו ההרמוני של היקום משתקף בגוף האדם, אשר חי ופועל תחת הכוחות והחוקים של היקום.

טיפול בפרחי באך

בגיליונות הקרובים יתפרסמו מאמרים אודות שיטות טיפול טבעיות המביאות לאיזון גוף-נפש.

בבסיסו של איזון זה ההכרה כי גוף האדם ונפש האדם הינם מכלול אחד, הוליסטי, שלם, ואין להפריד בינהם.

בכל מצב של חולי יש לטפל הן בהיבט הגופני והן בהיבט הנפשי.

טבע-תרפיה

מהי טבע-תרפיה ?

טבע-תרפיה היא שיטת טיפול חדשנית, המתקיימת בטבע תוך יצירת קשר ודיאלוג עם הטבע. השיטה פועלת באופן חוויתי ומשלבת אלמנטים מתחומי האקופסיכולוגיה, הפסיכותרפיה, הטיפול באומנויות, הגישה הנרטיבית והגשטאלט, יחד עם עקרונות מהשמאניזם.

הטבע-תרפיה מפתחת תיאוריה ומודלים ייחודיים התומכים בעבודה במרחב הפתוח, החי והדינאמי באופן הקושר כוחות ריפוי הקיימים בטבע להעצמת תהליכי גדילה והתפתחות אישית. השיטה מיושמת ומוכרת בארץ במערכות החינוך, החינוך המיוחד, הבריאות, הרווחה, הקהילה ובריאות הנפש

טיפול באמצעות נרות הופי

מאת ד"ר תמר פולט זמירי

גפן רפואה הוליסטית ופסיכותרפיה גוף נפש

לפני זמן לא רב הגיעה למרפאתי נ' בת 34 אשר התקשתה לישון בלילות, סבלה מסחרחורות קשות ומ"טיניטוס"- צליל רועש באזניה אשר לא הרפה ממנה וגרם לה לנרגנות ולאי שקט מתמיד.

טיניטוס הינה הפרעה אשר מהווה מעין "עינוי סיני" מתמשך ועלולה בנקל להוציא אדם משלוות רוחו (זוכרים את הסיפור על אנטיוכוס הרשע שמת לאחר שהשתגע מזמזום מתמיד באזניו אותו הוא חשב ליתוש מטריד?)

ביקוריה אצל רופאים קונבנציונאלים העלו חרס ומלבד משככי כאבים למיניהם עבור כאבי הראש לא יכלו לסייע לה.

בצר לה פנתה אלי לטיפול.

טיפול באמצעות כוסות רוח / משה בש

אנשים רבים שמעו על כוסות רוח, בעיקר גם כאלה שזכרו ששמעו מילה זו מסבתא או ממכר מבוגר.

נשמע קצת מפחיד לפעמים, אבל האמת, זה בכלל לא מפחיד, ואחרי טיפול שכזה, באמת מרגישים טוב, סליחה- לא טוב, אלא מצוין.

 למעט הסימנים על הגוף שנשארים אח"כ, – כך שזה לא יתאים לאיש או אישה  אשר הולכים  לפגוש בפעם הראשונה את המשלים\מה  שלו וחושבים  על ל"התפשט"  או לזוג שהולכים להתחתן בשבועיים הקרובים.. ( אל דאגה ! – הסימנים עוברים לאחר כשבועיים)

טיפול בשיטת I.E.M.T

מה היא טכניקת ה- IEMT?

Integral Eye Movement Therapy – הינו מודל טיפולי המשתמש בתנועות עיניים כמדיום העיקרי לשינוי בצורה מכוונת ומדויקת. 

כטכניקת טיפול מהירה, IEMT יוצרת שינוי רגשי מהיר ומעמיק בנושאים הטעונים ברגשות שליליים  בלתי רצויים, הטבעות רגשיות ובהטבעות זהות. 

התהליכים והכלים שבה עונים על השאלה: "איך למדנו להרגיש באופן בו אנו מרגישים ביחס לנושא ספציפי כלשהו"? וכך מתחיל שינוי נקודתי ממוקד במקום הנכון ביותר בתוך עולמו הפנימי של הלקוח.